LIX  Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości

Wiosna  2017'  8 i 9kwietnia

Zapraszamy wszystkich sympatyków Nauk o Ziemi do wzięcia udziału w wystawie i giełdzie

Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, ul. Będzińska 60, 41-200 Sosnowiec

 

Plakat Wiosna 2017Wiosenna giełda minerałów odbędzie się 8 i 9 kwietnia 2017r. Do Sosnowca przyjadą Wystawcy, Kolekcjonerzy i Sympatycy gemmologii, mineralogii i paleontologii. Zostaną zaprezentowane kolekcje polskich i pochodzących z różnych miejsc na świecie minerałów, skał, meteorytów i skamieniałości. Wystawcy oferują także wyroby galanteryjne ze skał i minerałów oraz wyroby biżuteryjne pochodzące z krajowych pracowni jubilerskich oraz wykonanych w różnych częściach świata.

Zwiedzający będą mogli nie tylko oglądać, ale także zakupić prezentowane na giełdzie minerały, skamieniałości i biżuterię.
Zapraszamy do Sosnowca, gdzie będzie można podziwiać kolorowy i
 zróżnicowany pod względem form świat minerałów. Poznamy barwy i formy minerałów budujących rudy metali z których produkowane są różne metale. Zobaczymy kamienie szlachetne w swoich naturalnych formach oraz oszlifowane w wyrobach biżuteryjnych. Dzięki skamieniałościom można poznać historię rozwoju życia na Ziemi. Meteoryty pozwalają dowiedzieć się jaki jest skład mineralny innych obiektów w naszym Układzie Słonecznym.

 

LIX Sesja Gemmologiczno-Paleontologiczna

 

Sobota 8 kwietnia 2017r.,  godz. 17.00  Wydział Nauk o Ziemi, Sosnowiec, Będzińska 60 - Aula Międzywydziałowa

 

Program sesji:  

Kwarc jubilerski - Dr Włodzimierz Łapot (Wydział Nauk o Ziemi UŚ)

Tajemnice łukowskiej kry jurajskiej - podsumowanie ekspedycji kół naukowych Wydziału Nauk o Ziemi - Jakub Słowiński, Izabela Nowaczyńska (Wydział Nauk o Ziemi UŚ)

Ewolucja? To proste-część III spektakl popularno naukowy - Dr Andrzej Boczarowski (Wydział Nauk o Ziemi UŚ)

 

Zapraszamy Wystawców oraz Zwiedzających do uczestnictwa w  Międzynarodowej Wystawie i Giełdzie Minerałów Skał i Skamieniałości w Sosnowcu.

Zobaczysz ciekawe, rzadkie i kolorowe minerały, niepowtarzalną biżuterię oraz unikalne skamieniałości. Poznasz bogactwa Ziemi.

 

Szanowni Państwo
Wystawcy,
zgłoszenia uczestnictwa
w LIX Sosnowieckiej
Giełdzie Minerałów
Wiosna 2017
proszę przesyłać
e-mailem
do 6 kwietnia 2017
wraz
z formularzem zgłoszenia
na adres:

jerzy.cabala@us.edu.pl