LI   Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów,

Skał i Skamieniałości

Wiosna 2013'  23 i 24 marca

Zapraszamy wszystkich sympatyków Nauk o Ziemi do wzięcia udziału w wystawie i giełdzie

Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, ul. Będzińska 60, 41-200 Sosnowiec

Plakat Wiosna 2013 Wiosenna giełda minerałów na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się tydzień przed świętami wielkanocnymi 23 i 24 marca. Tradycyjnie w czasie giełdy WNoZ będzie gościł Wystawców, Kolekcjonerów i Sympatyków gemmologii, mineralogii i paleontologii. Na giełdach w Sosnowcu można podziwiać kolekcje polskich minerałów, skał, meteorytów i skamieniałości. Wystawcy zaprezentują także minerały i wyroby biżuteryjne pochodzące z różnych zakątków świata. Wielu wystawców oferuje swoje własne wyroby jubilerskie. Zwiedzający będą mogli nie tylko oglądać, ale także zakupić prezentowane na giełdzie minerały, skamieniałości i biżuterię.
Zapraszamy do Sosnowca, gdzie będzie można zobaczyć jak bardzo kolorowy i
 zróżnicowany jest świat minerałów, jaką formę mają pierwotne rudy popularnych metali oraz kamienie szlachetne. Skamieniałości pozwalają poznać historię rozwoju życia na Ziemi. Meteoryty są "świadkami" kosmicznych katastrof, a ich skład wiele mówi o budowie materii Układu Słonecznego.
Zapraszamy Wystawców oraz Zwiedzających do uczestnictwa w Międzynarodowej Wystawie i Giełdzie Minerałów Skał i Skamieniałości w Sosnowcu. Zobaczysz ciekawe, rzadkie i kolorowe minerały, niepowtarzalną biżuterię oraz unikalne skamieniałości. Poznasz bogactwa Ziemi

LI  Sesja Gemmologiczno-Paleontologiczna

Sobota (23 marca 2013) godz. 17.00  Wydział Nauk o Ziemi - Aula Międzywydziałowa

Program sesji: 

Madagaskar - wyspa kolorowych kamieni   dr Włodzimierz Łapot (Wydział Nauk o Ziemi, Uniwersytet Śląski)

Meteoryty - co spada z nieba  prof. dr hab. Łukasz Karwowski (Wydział Nauk o Ziemi, Uniwersytet Śląski)

Powstanie zwierząt - dr Andrzej Boczarowski (Wydział Nauk o Ziemi, Uniwersytet Śląski)

 

Zapraszamy