50 Jubileuszowa

Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów,

Skał i Skamieniałości

Jesień 2012'  10 i 11 listopada

Zapraszamy wszystkich sympatyków Nauk o Ziemi do wzięcia udziału w wystawie i giełdzie

Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego

ul. Będzińska 60, 41-200 Sosnowiec

Już po raz 50 - ty Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego będzie gościł Wystawców, Kolekcjonerów i Sympatyków gemmologii, mineralogii i paleontologii. Na Sosnowieckich giełdach i wystawach będzie można podziwiać kolekcje polskich minerałów, skał, meteorytów i skamieniałości. Wystawcy zaprezentują także minerały i wyroby biżuteryjne pochodzące z wszystkich kontynentów. Wielu Wystawców oferuje swoje własne wyroby jubilerskie. Zwiedzający będą mogli nie tylko podziwiać, ale także zakupić prezentowane na giełdzie minerały, skamieniałości i biżuterię.
Zapraszamy do Sosnowca, gdzie będzie można zobaczyć jak bardzo kolorowy i zróżnicowany jest świat minerałów, jaką formę mają pierwotne rudy popularnych metali oraz kamienie szlachetne. Skamieniałości pozwalają poznać historię rozwoju życia na Ziemi. Meteoryty są "świadkami" kosmicznych katastrof, a ich skład wiele mówi o budowie materii Układu Słonecznego.
Zapraszamy Wystawców oraz Zwiedzających do uczestnictwa w Międzynarodowej Wystawie i Giełdzie Minerałów Skał i Skamieniałości w Sosnowcu. Zobaczysz ciekawe, rzadkie i kolorowe minerały, niepowtarzalną biżuterię oraz unikalne skamieniałości. Poznasz bogactwa Ziemi

50 - ta  Sesja Gemmologiczno-Paleontologiczna

Sobota (10 listopada) godz. 17.00  Wydział Nauk o Ziemi - Aula Międzywydziałowa

Program sesji: 

Zabójcze piękno? O kolekcjonowaniu minerałów promieniotwórczych - Prof. dr hab. Janusz Janeczek (Wydział Nauk o Ziemi, Uniwersytet Śląski)

Brylanty z grafitu  - Dr Włodzimierz Łapot (Wydział Nauk o Ziemi, Uniwersytet Śląski)

Piękno minerałów wykwitających na palących się hałdach powęglowych Górnego Śląska - Dr Justyna Ciesielczuk, dr hab. Magdalena Misz-Kennan, mgr Tomasz Krzykawski (Wydział Nauk o Ziemi, Uniwersytet Śląski)

Prawdziwy wehikuł czasu - Dr Andrzej Boczarowski (Wydział Nauk o Ziemi, Uniwersytet Śląski)

Zapraszamy