Logo WNoZLXV  Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości

Wiosna 2020'  28 i 29 marca

Zapraszamy wszystkich sympatyków Nauk o Ziemi do wzięcia udziału w wystawie i giełdzie od 10 do 17 sobota i niedziela

InstytutNauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, ul. Będzińska 60, 41-200 Sosnowiec

 

Wiosenna giełda minerałów odbędzie się 28 i 29 marca 2020r. Do wysokiego budynku Instytutu Nauk o Ziemi UŚ przyjadą Wystawcy, Kolekcjonerzy i Sympatycy gemmologii, mineralogii i paleontologii. Wystawcy zaprezentują kolekcje polskich i pochodzących z różnych miejsc na świecie minerałów, skał, meteorytów i skamieniałości.

Wystawcy oferują także biżuterię oraz wyroby galanteryjne ze skał i minerałów pochodzących z krajowych i zagranicznych pracowni jubilerskich.

Zwiedzający będą mogli nie tylko oglądać, ale także zakupić prezentowane na giełdzie minerały, skamieniałości i biżuterię. Zapraszamy do Sosnowca, gdzie będzie można podziwiać kolorowy i zróżnicowany pod względem form świat minerałów. Poznamy barwy i formy minerałów budujących rudy metali z których produkowane są różne metale. Zobaczymy kamienie szlachetne w swoich naturalnych formach oraz oszlifowane w wyrobach biżuteryjnych. Dzięki skamieniałościom można poznać historię rozwoju życia na Ziemi. Meteoryty pozwalają dowiedzieć się jaki jest skład mineralny innych obiektów w naszym Układzie Słonecznym.

 

Zapraszamy od godz. 10 do 17 w sobotę i niedzielę

 

LXV Sesja Gemmologiczno-Paleontologiczna

Sobota 28 marca 2020r.,  godz. 17.00  Wydział Nauk o Ziemi UŚ, Sosnowiec, Będzińska 60 - Aula Międzywydziałowa

 

Program sesji: wkrótce

Zapraszamy

 

 

Syntetyczne diamenty

Wstęp na sesję wolny


Zapraszamy Wystawców oraz Zwiedzających do uczestnictwa w  Międzynarodowej Wystawie i Giełdzie Minerałów Skał i Skamieniałości w Sosnowcu.

Zobaczysz ciekawe, rzadkie i kolorowe minerały, niepowtarzalną biżuterię oraz unikalne skamieniałości. Poznasz bogactwa Ziemi.

Szanowni Państwo
Wystawcy,
zgłoszenia uczestnictwa
w LXV Sosnowieckiej
Giełdzie Minerałów
Wiosna 2020
proszę przesyłać
e-mailem
do 26 marca 2020
wraz
z formularzem zgłoszenia
na adres:

jerzy.cabala@us.edu.pl