XLVII Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów,

Skał i Skamieniałości

Wiosna 2011'  9 i 10 kwietnia

 

Zapraszamy wszystkich sympatyków Nauk o Ziemi do wzięcia udziału w wystawie i giełdzie

Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego

ul. Będzińska 60, 41-200 Sosnowiec

 

 Na Sosnowieckich giełdach i wystawach minerałów szczególnie interesujące są kolekcje polskich minerałów, skał, meteorytów i skamieniałości. Dzięki międzynarodowym kontaktom naszych Wystawców na giełdzie są także prezentowane minerały,  skamieniałości oraz biżuteria z różnych zakątków świata. Wystawców Wielu Wystawców oferuje unikalne wyroby jubilerskie. Zwiedzający będą mogli nie tylko podziwiać, a także zakupić prezentowane na giełdzie okazy.  Zapraszamy do Sosnowca, gdzie będzie można zobaczyć jak bardzo kolorowy i zróżnicowany jest świat kryształów, jaką formę mają pierwotne rudy popularnych metali, a dzięki skamieniałościom poznać historię rozwoju życia na Ziemi.

Zapraszamy Wystawców oraz Zwiedzających do uczestnictwa w Międzynarodowej Wystawie i Giełdzie Minerałów Skał i Skamieniałości w Sosnowcu. Zobaczysz ciekawe, rzadkie i kolorowe minerały, niepowtarzalną biżuterię oraz unikalne skamieniałości. Poznasz bogactwa Ziemi

XLVII Sesja Gemmologiczno-Paleontologiczna

sobota (9 kwietnia, 2011) godz. 17.00

Wydział Nauk o Ziemi - Aula Międzywydziałowa

Program sesji:

Dr Włodzimierz Łapot -"Tsavoryt - rywal szmaragdu" (Wydział Nauk o Ziemi UŚ)

Mgr Michał Rakociński - "Dewońskie perły i anormalny wzrost amonitów"  (Wydział Nauk o Ziemi, UŚ)

Mgr Dawid Surmik - "DinoSilesia i GeoSfera - regionalna promocja walorów naukowych i przyrodniczo-edukacyjnych" (Wydział Nauk o Ziemi UŚ, PAN IP)

Dr Andrzej Boczarowski - "Małpy jakich nie znacie" (Wydział Nauk o Ziemi, UŚ)

           
   

Zapraszamy